VINU maakt gebruik van cookies om de bezoekers van onze website de best mogelijke ervaring te bieden en voor het analyseren van bezoekersgedrag waarmee we onze website kunnen verbeteren.

De bodem daalt op verschillende plekken in Flevoland. Daardoor komt het grondwater dichterbij het maaiveld. Dat zorgt voor wateroverlast en natte percelen met als gevolg schade aan de landbouw. Om te werken aan een toekomstbestendig landelijk gebied startte Provincie Flevoland samen met betrokken partners nu al een gebiedsproces bodemdaling. VINU treedt op als onafhankelijk procesbegeleider en kreeg de opdracht om partijen te verbinden, met agrariërs in gesprek te gaan en zo tot een gedragen programma te komen. Dat programma moet écht van het gebied zijn.

Het is mooi dat we met elkaar dit proces vlot hebben getrokken en dat we nu aan de bak kunnen om kennis en feiten uit de praktijk te verzamelen”

Bart Gerrits

Het gebiedsproces bodemdaling richt zich op het verzamelen van kennis en feiten uit de praktijk door het uitvoeren van pilots in gebieden waar bodemdaling nu al merkbaar is. Omdat de pilots plaatsvinden op land van de agrariërs was een gedragen programma éxtra belangrijk. Bart Gerrits en Janthe Buhrs gingen daarom met de voeten in de klei het gebied in. In 2024 en 2025 voerden zij vele keukentafelgesprekken met agrariërs. En zij startten een werkgroep met belangrijke gebiedspartners op: LTO Noord, de gemeenten Noordoostpolder en Zeewolde, Waterschap Zuiderzeeland en het Rijksvastgoedbedrijf. VINU was als procesbegeleider de spin in het web en zorgde dat de kennis uit het gebied bij de werkgroep en bestuurders op tafel kwam. Deze inzichten vormen de basis voor mogelijke beleidsaanpassingen en maatregelen die aansluiten bij de dagelijkse werkelijkheid van agrariërs en grondeigenaren. Uiteindelijk heeft dit geleid tot een ondertekende samenwerkingsovereenkomst tussen de gebiedspartners.

071 364 8968
Verstuur bericht
Verstuur bericht